Start
>
Jury

Jury

Jury składa się z reprezentantów branży budowlanej, architektonicznej oraz prasy.Katarzyna Baranowska

Fundacja Twórców ArchitekturyAbsolwentka prawa UAM, menadżer kultury. Od kilkunastu lat działa w branży architektonicznej prowadząc Fundację Twórców Architektury - organizację non-profit działającą na rzecz rozwoju polskiej architektury. Koordynatorka Klastra Akademia Architekta. Organizatorka seminariów, konferencji, warsztatów. Współorganizatorka kongresu Architektury Polskiej w Poznaniu w 2009 r. oraz trwającego od 2013 roku polsko-niemieckiego cyklu Warszawskie Rozmowy Architektoniczne.

Józef Białasik

B2 Studio/ SARP o/ KrakówArchitekt, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej - dyplom uzyskany w 1989 roku. Wraz z Witoldem Bolkiem założyciel i właściciel biura architektonicznego B2 STUDIO, działającego od 1995 roku. Członek SARP, w latach 2000-2003 sekretarz Zarządu SARP Odział Kraków, Wiceprezes Fundacji „PRO ARCHITECTURA”. Laureat wielu konkursów. Wspólnie z Witoldem Bolkiem autor wielu realizacji, m.in. w Krakowie: Osiedle Europejskie, Pawilon małp oraz pawilon dużych kotów w Krakowskim Ogrodzie Zoologicznym, Osiedle „Salwator City”, Zespół budynków „Ukryte pragnienia” przy ul. Wybickiego, Osiedle mieszkaniowe AVIA przy ul. Stella-Sawickiego, Zespół budynków mieszkalnych wielorodzinnych i budynków biurowo-usługowych przy ul. Wrocławskiej, Budynek usługowo-hotelowy przy ul. Floriańskiej/św. Marka.

Piotr Buśko

Prezes SARP o/ KatowiceAbsolwent Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach, na którym w 1996 roku uzyskał tytuł mgr inż. architekt. Od 2006 roku członek Śląskiej Okręgowej Izby Architektów. Prowadzi wspólnie z architektem Walentym Wróblem Biuro Usług Architektonicznych "Profil" Sp. z o.o. w Chorzowie. Od 2003 roku zasiada w Zarządzie SARP Katowice. W 2012 roku został wybrany Prezesem Oddziału SARP Katowice i piastuje tę funkcję do dziś.

Jacek Czyżewicz

Prezes Zarządu Baumit Sp. z o.o.Prezes Zarządu firmy Baumit, karierę zawodową rozpoczął w 1981 roku w Przemysłowym Centrum Optyki (PCO) w Warszawie na stanowisku konstruktora. W latach 90-tych pracował w warszawskiej firmie Vitton, w spółce WERU Polska Sp. z o.o., a także w firmie Tarmont z Tarczyna. Od 2000 roku był związany z Gerda Sp. z o.o., gdzie pełnił obowiązki Commercial Director oraz Vice Prezes spółki. W 2005 roku rozpoczął współpracę z firmą Glaspol Sp. z o.o (Grupa Saint-Gobain) z Pruszkowa, gdzie zajmował stanowisko Business Unit Director. W 2012 roku rozpoczął pracę w firmie Baumit.

Edward Hardt

Wydawnictwo Renowacje i ZabytkiAbsolwent Wydziału Turystyki i Rekreacji Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, jak również Dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. W latach 1997-2001 pracował jako zastępca redaktora naczelnego Renowacji i Twoich Domów. W 2001 roku objął stanowisko wydawcy i redaktora naczelnego Renowacji i Zabytków i piastuje je do dziś. Od 2001 roku tworzy i organizuje Europejski Kongres Informacji Renowacyjnej. Otrzymał wiele nagród, m.in. w 2003 roku Złoty Krzyż Zasługi z rąk Prezydenta RP za odnowę zabytków Krakowa, w 2008 roku Złote Pióro od Chorwackiej Narodowej Izby Turystycznej za najlepsze wydawnictwa o Chorwacji oraz w 2011 roku Mecenas Kultury Krakowa z rąk Prezydenta Miasta Krakowa.

Piotr Kostka

Prezes SARP o/ PoznańArchitekt, Prezes Poznańskiego Oddziału SARP oraz Członek Wielkopolskiej Izby Architektów. Otrzymał status ARCHITEKTA TWÓRCY nadany przez Ministra Kultury i Sztuki. Wraz z Hanną Kurka prowadzi pracownię projektową „Kostka & Kurka Architekci”, będącą kontynuacją spółki „Studio-Projekt” powstałej w 1991 roku i prowadzonej przez tych samych właścicieli. Jest autorem licznych projektów i zrealizowanych obiektów mieszkaniowych, użyteczności publicznej, jak również przemysłowych i specjalistycznych. Z powodzeniem brał udział w wielu konkursach architektonicznych, zdobywając, wspólnie z zespołem, nagrody realizacyjne.

Dr hab. inż. arch. Jacek Kościuk, prof. nadzw.

Instytut Historii Architektury, Sztuki i Techniki Politechniki WrocławskiejAbsolwent Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. W 1978 roku obronił doktorat w Instytucie Historii Architektury Politechniki Wrocławskiej. W 2010 roku uzyskał tytuł doktora habilitowanego, a w 2011 profesora nadzwyczajnego Politechniki Wrocławskiej. Od początku kariery zawodowej związany z Instytutem Historii Architektury Politechniki Wrocławskiej. Od 2005 roku Dyrektor Instytutu Historii Architektury, Sztuki i Techniki na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej. W 2006 roku założył i objął funkcję kierownika laboratorium Skanowania i Modelowania 3D na Wydziale Architektury PWr. Od 2007 członek Miejskiej Komisji Architektury i Urbanistyki przy Prezydencie Miasta Wrocławia. W 2011 roku objął funkcję Prezes Śląskiego Oddziału Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków. Współpracuje z zagranicznymi misjami archeologicznymi, architektonicznymi i konserwatorskimi; przeprowadził ponad 150 projektów badawczych. Na Politechnice Wrocławskiej prowadzi wykłady, ćwiczenia i seminaria dot. zagadnień estetyki, historii architektury oraz konserwacji zabytków

arch. Zbigniew Maćków

Maćków Pracownia Projektowa WrocławArchitekt, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej oraz Kingston University School of Architecture w Londynie. Przewodniczący Dolnośląskiej Okręgowej Izby Architektów. Od 1997 roku związany z Oddziałem SARP Wrocław. W 1995 roku założył własne biuro architektoniczne Maćków Pracownia Projektowa. Jest autorem wielu nagrodzonych projektów obiektów mieszkalnych, usługowych czy też użyteczności publicznej

Maciej Mąka

Architekt, Sędzia Sądu Koleżeńskiego SARPUrodzony w 1970 w Warszawie, architekt, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, którą ukończył w 1996 roku. Praktykę zawodową rozpoczął jeszcze podczas studiów w pracowni projektowej M.A. Marek Mieszkowski, następnie doświadczenie zdobywał w zespole Kulczyński Architekt. Od 1999 roku wspólnie z Radosławem Sojką stworzył i prowadzi do dzisiaj autorską pracownię Mąka.Sojka.Architekci. Od 2013 zasiada w organach Oddziału SARP Warszawa. Sędzia konkursowy. Autor wielu nagrodzonych i wyróżnionych projektów. Pasjonuje się podróżami oraz dobrą kuchnią. Żonaty, ojciec czwórki dzieci.

Mgr Barbara Nowak-Obelinda

Dolnośląski Wojewódzki Konserwator ZabytkówAbsolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim w Warszawie. Od 1976 roku zatrudniona w instytucjach związanych z ochroną zabytków na Mazowszu, a od 1980 roku - na Dolnym Śląsku. Pracowała jako kierownik Biura Badań i Dokumentacji Zabytków w Skierniewicach oraz w Wałbrzychu, następnie w państwowych urzędach ochrony zabytków. W latach 1999-2012 była Kierownikiem Delegatury w Wałbrzychu. Od stycznia 2013 roku zajmuje stanowisko Wojewódzkiego Dolnośląskiego Konserwatora Zabytków we Wrocławiu. Autorka wielu opracowań ewidencyjnych zabytków, jak również artykułów dotyczących problematyki ochrony zabytków.

Dr inż. arch. Andrzej Poniewierka

Dolnośląska Okręgowa Izba ArchitektówUkończył studia na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej. W roku 1979 uzyskał tytuł starszego asystenta w Katedrze Urbanistyki Politechniki Wrocławskiej. Prace doktorską realizował na Uniwersytecie Technicznym w Dreźnie, którą w 1979 obronił na Politechnice Wrocławskiej. Od roku 1993 prowadzi biuro architektoniczne KMP we Wrocławiu. Były wieloletni Prodziekan ds. studenckich Wydziału Architektury PWr, przewodniczący i wiceprzewodniczący Dolnośląskiej Okręgowej Izby Architektów. Wielokrotnie brał udział w pracach Komisji Konkursowych pełniąc między innymi funkcje ich przewodniczącego. Łączy pracę nauczyciela akademickiego z praktycznym wykonywaniem zawodu architekta.

Dr inż. arch. Wojciech Targowski

Absolwent i pracownik Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej.Współwłaściciel działającej od 1989 roku w Gdańsku autorskiej pracowni projektowej FORT. Autor szeregu projektów i realizacji w zakresie architektury monumentalnej, użyteczności publicznej, budynków biurowych i mieszkalnictwa. Laureat nagród oraz wyróżnień, w tym szeregu nagród i wyróżnień w konkursach architektonicznych krajowych i międzynarodowych. Twórca, między innymi, oddanego do użytku w 2015 roku zespołu Waterfront przy Basenie Prezydenta w Gdyni, zrealizowanej w 2014 roku siedziby Europejskiego Centrum Solidarności, Gdańskiego Centrum Handlowego Manhattan z 2003 roku, projektant (w zespole art.rzeźb. Zdzisława Pidka i Andrzeja Sołygi) odsłoniętych w 2000 roku Polskich Cmentarzy Wojennych w Katyniu, Charkowie i Miednoje. Członek SARP i IARP.

Irena Walczak

Dyrektor Marketingu w Grupie ZPR Media.Z branżą budowlaną związana od blisko 20 lat. Swoją karierę w firmie zaczynała od stanowiska redaktora w magazynie Murator, następnie w serwisie internetowym Muratordom.pl, by ostatecznie zająć się marketingiem. Od ponad 10 lat kieruje działem Marketingu grupy produktów budowlanych w ZPR Media SA.

archiwum

Start | Warunki Konkursu | Jury | Regulamin | Life Challenge
Copyright 2012 © | inf. agencja reklamowa