Start
>
Aktualności
>
Niech żyje bal! Gala Fasada Roku
19 maja 2016 r. oczy branży architektonicznej i budowlanej zwrócone były w stronę warszawskiego centrum EXPO XXI. To tutaj w czwartkowy wieczór odbyła się uroczysta Gala Finałowa, podczas której firma Baumit podsumowała dwie ostatnie edycje konkursu Fasada Roku, nagradzając autorów najciekawszych elewacji wykonanych w 2014 i 2015 roku.Blisko 370 osób wzięło udział w wyjątkowym wydarzeniu zorganizowanym z okazji finału dwóch kolejnych odsłon konkursu Fasada Roku, który już od 9 lat promuje najlepsze elewacje wykończone kompletną technologią Baumit. Wśród zaproszonych osób znaleźli się przedstawiciele świata architektury, wykonawców i inwestorów – laureaci obu edycji, a także członkowie jury, pracownicy firmy i goście honorowi. Swoją reprezentację podczas Gali miały również media branżowe.Przybyłych gości ubranych w eleganckie stroje wieczorowe przywitano tradycyjnie – lampką szampana. Welcome drink poprzedził otwarcie galerii prac konkursowych. Swoje miejsce znalazły w niej wszystkie obiekty zgłoszone do Fasady Roku 2014 i 2015 – w sumie 355 realizacji. Przemierzając ich szlakiem można było poczuć się niczym w awangardowej galerii sztuki.

Oficjalną część wydarzenia zapoczątkowało wystąpienie Prezesa firmy Baumit – Jacka Czyżewicza, który jako gospodarz gali przywitał przybyłych gości i opowiedział krótko o misji autorskiego projektu, nagradzającego najlepsze elewacje.Następnie przyszedł czas na to, na co wszyscy czekali - finał dwóch odsłon konkursu Fasada Roku. Przybyli mieli szansę poznać nie tylko zwycięskie i wyróżnione budynki edycji 2014 i 2015, ale także ludzi, którzy przyczynili się do ich sukcesu. – Konkurs Fasada Roku to nie tylko niesamowite elewacje, to także – a może przede wszystkim ludzie, którzy je stworzyli – mówi Aleksandra Gilewska, Manager ds. Marketingu w polskim oddziale firmy Baumit.Każda z obu części była poprzedzona niezwykłym występem artystycznym. Tego wieczoru na scenie zaprezentowali się utalentowani artyści, którzy na tę szczególną okazję połączyli swoje siły, przedstawiając specjalnie zaaranżowany mix utworów o tematyce budowlanej. Kompozycje takie jak „Another Brick in The Wall", „Mój jest ten kawałek podłogi" czy „Zbudujemy nowy dom” pokazane zostały w niecodziennej, klubowej odsłonie. O „ucztę dla ducha” zadbali: charyzmatyczna finalistka programu „X Factor” Olga Barej, hip-hopowy beatboxer Sebastian „Sajmon" Samsonowicz, znany w klubowym świecie DJ Nobis oraz – grający na jedynych w kraju podświetlanych diodami skrzypcach elektrycznych – skrzypek Magnetig. Galę poprowadzili wspólnie Elżbieta Portka – Krebs oraz Łukasz Choroń.

Laureaci i wyróżnieni odbierali dyplomy i pamiątkowe statuetki z rąk członków jury, każdorazowo poznając szczegółowe uzasadnienie komisji nagradzającej poszczególne realizacje. Zwycięzcy zakończonej niedawno edycji 2015 otrzymywali dodatkowo symboliczny czek na 10 000 zł. Wśród nagrodzonych znalazło się wielu profesjonalistów z branży architektoniczno-budowlanej. Aż czterokrotnie na scenę wchodzili arch. Magdalena i Maciej Beczakowie z pracowni BECZAK / BECZAK / ARCHITEKCI, którzy na przestrzeni dwóch edycji zgarnęli wszystkie nagrody główne w kategorii „dom jednorodzinny nowy” – tytuł „Fasada Roku 2014” i „Wyróżnienie Internautów 2014” za projekt SIO House w Konstancinie-Jeziornie oraz tytuł „Fasada Roku 2015” i „Wyróżnienie Internautów 2015” za projekt RYB House w Zielonkach-Wsi. Na koniec wszyscy uhonorowani stanęli do pamiątkowego zdjęcia. Wówczas w sali ponownie rozbrzmiały gromkie brawa, a z góry posypało się srebrne konfetti, idealnie oddając podniosłą atmosferę wydarzenia.Po oficjalnej części gali, uczestników zaproszono na uroczystą kolację przy akompaniamencie dobrej muzyki, która do późnych godzin nocnych porywała do tańca i zapewniała świetną zabawę.Znamienici goście w świetnych nastrojach, a także niezwykła, dopracowana w każdym detalu oprawa wydarzenia – tak krótko można podsumować Galę zorganizowaną przez firmę Baumit. Choć ten rozdział konkursu Fasada Roku został już zamknięty, lada moment inwestorzy, architekci i wykonawcy zaczną pisać ciąg dalszy tej historii. Przed nami kolejna edycja konkursu, która startuje już w czerwcu!


archiwum

Start | O konkursie | Jury | Regulamin | Life Challenge
Copyright 2012 © | inf. agencja reklamowa