Start
>
Aktualności
>
Nowa jakość kompleksów urbanistycznych
W trakcie poszukiwań wymarzonego mieszkania w pierwszym rzędzie zwracamy uwagę na lokalizację i cenę nieruchomości. Niewielu z nas zastanawia się nad samym projektem lokum oraz osiedla, na którym się ono znajduje. Współczesne plany osiedli mieszkaniowych wyróżnia nie tylko wysoki standard i ciekawy design, ale również funkcjonalność, która wpływa na komfort życia codziennego. W te standardy doskonale wpisuje się krakowskie Osiedle nad Stawem – zwycięzca nagrody głównej w konkursie Fasada Roku 2014.

W trakcie poszukiwań wymarzonego mieszkania w pierwszym rzędzie zwracamy uwagę na lokalizację i cenę nieruchomości. Niewielu z nas zastanawia się nad samym projektem lokum oraz osiedla, na którym się ono znajduje. Współczesne plany osiedli mieszkaniowych wyróżnia nie tylko wysoki standard i ciekawy design, ale również funkcjonalność, która wpływa na komfort życia codziennego. W te standardy doskonale wpisuje się krakowskie Osiedle nad Stawem – zwycięzca nagrody głównej w konkursie Fasada Roku 2014.


Osiedle szyte na miarę

Rzetelnie przygotowany projekt może być korzystny zarówno dla klientów, jak i inwestora. To, co składa się na dobrze zaplanowane osiedle mieszkaniowe, to efektywna powierzchnia mieszkań, odpowiedni standard wykończenia budynku oraz optymalizacja kosztów. „Projektując mieszkania w Osiedlu nad Stawem, zadbaliśmy o to, aby każde z nich było ustawne oraz rozkładowe. Wszystkie pomieszczenia posiadają optymalną powierzchnię oraz kształt ułatwiający aranżację i wprowadzenie w życie nawet najśmielszych pomysłów dekoracyjnych. Dzięki temu zabiegowi klienci nie płacą za niepotrzebne metry, które są trudne w urządzaniu, czyli w rezultacie zyskują wygodną przestrzeń do zamieszkania” – mówią autorzy projektu z Biura Architektury Stosowanej.Osiedle nad Stawem stanowi powiew świeżości na krakowskim rynku nieruchomości. Wyróżnia się ono dzięki dobrej komunikacji z centrum miasta przy jednoczesnym zachowaniu kameralności – usytuowane jest w lokalizacji z potencjałem, czyli na krakowskim Podgórzu. Jednak to, co stanowi fundament projektu to dbałość o zapewnienie maksymalnej funkcjonalności powierzchni użytkowej. Nie stanowią o tym wyłącznie dobrze zaprojektowane mieszkania, ale również zagospodarowanie terenu wokół budynków. Mieszkańcom osiedla udostępniono parking podziemny, w którym znajduje się również rowerownia oraz wózkownia. Ułatwia to przechowywanie wielkogabarytowych przedmiotów, co pozwali zaoszczędzić dodatkową przestrzeń w mieszkaniu. Wewnątrz osiedla oddzielono ruch kołowy i pieszy, co oznacza większą swobodę dla kierowców oraz spacerowiczów, przy jednoczesnym zapewnieniu najwyższych standardów bezpieczeństwa.Szczegółowe planowanie sukcesem osiedla

Podczas projektowania budynków mieszkaniowych bardzo istotne znaczenie to wzaemne relacje budynków, tworzenie otwarć widokowych i wnetrz urbanistycznych. Odpowiednia skala oraz oddech między domami bardzo ważne parametry budynków mieszklanych. Dzięki optymalnym gabarytom budynków udało się stworzyć jasne i przewiewne mieszkania. Uniknięto tym samym jednostronnych lokali z długimi, nieustawnymi korytarzami. Szczegółowo przemyślana została koncepcja i budowa nie tylko samych mieszkań, ale całego osiedla - jako pełnego wnętrza urbanistycznego z dużą ilością terenów zielonych. Ponadto ważne było, aby jakość i estetyka wykończenia fasad wielorodzinnych budynków mieszkalnych nie była kwestią podrzędną. Jasne i gładkie elewacje są oznaką czystości i harmonii, która panuje w rodzinnym Osiedlu nad Stawem. Do wykonania fasad użyto materiałów firmy Baumit, wśród których znalazły się: system ociepleń Baumit Pro, zaprawa klejowo-szpachlowa Baumit ProComfort, siatka z włókna szklanego Baumit StarTex, podkład uniwersalny Baumit UniPrimer oraz tynk silikonowy Baumit SillikonTop. A zwycięską wizję architektów w życie wcielił Tadeusz Brzeczek Usługi Ogólnobudowlane na zlecenie Nad Stawem G2O Inwestycje Sp. z o.o. SKA.


Projekt godny zwycięstwa

Osiedle nad Stawem zostało wyróżnione główną nagrodą w konkursie Fasada Roku 2014 w kategorii „budynek wielorodzinny nowy”. Jury konkursu uzasadniło swoją decyzję stworzeniem spójnej, przyjaznej i zróżnicowanej atmosfery osiedla. Dodatkowo użycie prostych form, które stworzyły interesujący klimat i wyróżniły obiekt na tle otoczenia, było kropką nad i zwycięskiego projektu. Wygrana na poziomie krajowym automatycznie kwalifikuje obiekt do udziału w międzynarodowej edycji konkursu Baumit Life Challenge, gdzie Osiedle nad Stawem zawalczy o tytuł Europejskiej Fasady Roku.


„Cieszymy się, że nasze wysłki zostały zauważone. Tytuł Fasady Roku nobilituje. Nagroda w konkursie ogólnopolskim to dla nas ogromne wyróżnienie, za co serdecznie dziękujemy i już zapowiadamy nasz udział w kolejnej edycji konkursu z naszymi obecnymi projektami o równie nieszablonowych elewacjach” – podsumowuje Jakub Kaczmarczyk z Biura Architektury Stosowanej.www.baumit.com

www.fasadaroku.pl

archiwum

Start | O konkursie | Jury | Regulamin | Life Challenge
Copyright 2012 © | inf. agencja reklamowa